0

Piękna cera jest marzeniem każdej kobiety. Jednakże warto mieć na uwadze, że problemy skórne, jeśli już się pojawiają, mogą dotyczyć nie tylko skóry twarzy, ale również całego ciała, a nawet skóry głowy. Istnieje cała kategoria chorób dermatologicznych, które mają podłoże autoimmunologiczne, na które oddziałują hormony, które mają charakter przewlekły i nawrotowy. Jednym słowem- nie da się ich w prosty i szybki sposób wyleczyć, a najważniejszym zadaniem jest systematyczne leczenie objawów choroby i jej przygaszanie.

Czy to, w jaki sposób się odżywiamy ma wpływ na naszą skórę i czy poprzez właściwą dietę możemy zniwelować występowanie problemów skórnych? Problemy skórne a właściwe odżywianie- czy jest to temat wart naszej uwagi, jeśli chorujemy na takie przypadłości jak wyprysk, trądzik, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry głowy?

Dieta a kondycja skóry- jakie produkty nasilają powstawanie trądziku na skórze?

W przypadku takiej choroby skóry jak trądzik, naukowcy udowodnili, że nasilanie się jego objawów występuje po spożyciu produktów, które mają wysoki indeks glikemiczny, które są bogate w tłuszcze nasycone i które są wysoko przetworzone. Przede wszystkim chodzi tutaj o żywność, która w bezpośredni sposób przyczynia się do wytwarzania w organizmie dużej ilości insuliny. Naukowcy badają, czy w podobny sposób organizm nie reaguje w przypadku spożycia nabiału. Na razie jest to kwestia dyskusyjna. Ważną informacją jest to, że nabiał może też zawierać w sobie dodatkowe substancje hormonalne, które również mają wpływ na powstawanie i nasilanie się trądziku. Jego spożycie w dużej ilości można więc uznać za ryzykowne, chociaż nie ma wyraźnego wskazania do tego, aby go odstawić.

Co jeść dla pięknej cery, a czego unikać?

Jak więc widać na przykładzie trądziku, choroby skóry mogą nasilać się poprzez dietę, w której jest dużo żywności typu fast food, w przypadku dużego spożycia słodyczy czy takich przekąsek, jak chociażby chipsy. Żeby zatroszczyć się o kondycję swojej skóry najlepiej przejść na dietę, która będzie zawierała produkty o niskim indeksie glikemicznym- oczywiście, nie wszystkie produkty o słodkim smaku takie będą, stąd konieczność sprawdzania wartości indeksu glikemicznego. Dla niektórych zaskakujący może być fakt, że wysoki indeks glikemiczny mają też mniej oczywiste produkty jak biały chleb, biały ryż czy nawet arbuz.

W skomponowaniu takiej diety może nam pomóc doświadczony dietetyk. Gdzie się udać, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę? Warto odwiedzić stronę projektzdrowie.info i znaleźć gabinet, który będzie nam najbardziej odpowiadał pod kątem lokalizacji. Dieta dla osób mających problemy skórne może w dużej mierze przypominać dietę dla osób chorujących na cukrzycę.

Do swojej zdrowej diety dobrze jest włączyć duże ilości warzyw, które są bogate w naturalne antyoksydanty, ale i w witaminy, które są potrzebne naszej skórze, takie jak witamina A oraz E. Duże znaczenie mają także takie pierwiastki jak cynk, selen i żelazo. Z pewnością trzeba natomiast ograniczyć ilość soli w diecie i zatroszczyć się o swoje odpowiednie nawodnienie. Bez odpowiedniej ilości wody skóra może bowiem ulegać nadmiernemu przesuszeniu, a przez to może mieć skłonność do powstawania wyprysków o różnym podłożu. W diagnostyce przyczyn występowania problemów skórnych bardzo pomocne są testy alergiczne, szczególnie te dotyczące mechanizmu powstawania alergii kontaktowej.

Po więcej informacji zapraszamy na https://projektzdrowie.info/diety/piekna-skora.

Arkadiusz Paderewski

Najważniejsze informacje na temat ichtiozy

Previous article

Przewodnik po stomatologii estetycznej: od projektowania uśmiechu do realizacji

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda