0

Elektryczny grzejnik Thermoval z Wi-Fi to świetny przykład połączenia ekologicznych sposobów ogrzewania z nowoczesnymi technologiami, podnoszącymi komfort użytkowania urządzenia. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie elektryczne, a w jakich sytuacjach powinno ono stanowić jedynie dodatkowe źródło ciepła.

Ogrzewanie elektryczne – kiedy warto?

Ogrzewanie elektryczne cieszy się popularnością jako bezpieczna dla środowiska, czysta, a zarazem funkcjonalna metoda ogrzewania budynków. Należy jednak mieć świadomość, że rozwiązanie to nie powinno być stosowane w każdym przypadku. Ogrzewanie elektryczne może pełnić funkcję podstawowego systemu ogrzewania jedynie w stosunkowo niewielkich domach, do budowy których wykorzystano nowe technologie – od nich bowiem zależą tak istotne aspekty, jak izolacja termiczna czy szczelność okien oraz drzwi. 

Ważnym parametrem, jaki trzeba mieć na uwadze, planując system ogrzewania, jest również zapotrzebowanie cieplne domu. W budynkach, w których wykonano dobre zabezpieczenie przed wpływem czynników atmosferycznych, odpowiednią izolację oraz zamontowano wysokiej jakości drzwi zewnętrzne i okna, można zrezygnować z pieca opalanego węglem, ekogroszkiem albo peletem i zdecydować się na wykorzystanie grzejników elektrycznych.

W takich przypadkach grzejniki elektryczne zapewnią nam optymalną ilość ciepła, nie nadwyrężając przy tym domowego budżetu. W dodatku grzejnik elektryczny to sposób na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, jaki trzeba by było poświęcić na palenie w piecu, gromadzenie dużej ilości opału oraz utrzymywanie w czystości pomieszczenia, w którym jest on przechowywany. By jednak system właściwie funkcjonował, należy postawić na wysokiej jakości grzejniki. W gronie polecanych urządzeń wymienić można m.in. modele konwektorowe, takie jak elektryczny grzejnik konwektorowy z Wi-Fi. Dobrym wyborem będą ponadto grzejniki akumulacyjne.

Elektryczny grzejnik Thermoval z Wi-Fi – czym się wyróżnia?

Konwektorowy grzejnik Thermoval z Wi-Fi to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie w zakresie elektrycznego ogrzewania pomieszczeń. Działanie urządzenia opiera się na wykorzystaniu zjawiska konwekcji powietrza. Model został wyposażony w grzałkę niskotemperaturową oraz funkcję zdalnego sterowania za pomocą smartfona lub tabletu. By zdalnie sterować grzejnikiem, wystarczy zainstalować specjalną aplikację, zapewaniającą pełną kontrolę nad urządzeniem.

Grzejnik Thermoval T19 1000 W posiada ulepszoną konstrukcję, dzięki czemu może być zainstalowany zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i w tych, w których panuje podwyższona wilgotność powietrza. Został on wykonany z tłoczonej blachy stalowej, którą powleczono powłoką antykorozyjną i lakierem piecowym o wysokiej odporności na wpływ wysokich temperatur. Model jest wyposażony w przełącznik włączający i wyłączający grzejnik i przełącznik mocy grzewczej. Urządzenie może być zamontowane na ścianie lub ustawione na nóżkach.

Grzejnik elektryczny – sposób na dogrzewanie pomieszczeń

Istnieją jednak sytuacje, gdy ogrzewanie elektryczne nie będzie odpowiednim rozwiązaniem – nie zaleca się go stosować w dużych domach oraz starym budownictwie. Wytworzenie niezbędnej ilości ciepła w takich przypadkach pociągnęłoby za sobą ogromne koszty – lepszym wyjściem będzie więc zamontowanie wydajnej instalacji centralnego ogrzewania.

Grzejniki elektryczne będą natomiast bardzo dobrym sposobem na jej uzupełnienie – przenośne urządzenia, wyposażone w stabilne nóżki, można z powodzeniem używać do doraźnego docieplania pomieszczeń. Świetnym wyborem będzie grzejnik konwektorowy, cechujące się cichą pracą. Inna możliwość to model olejowy, który długo się nagrzewa, ale też długo utrzymuje ciepło, oraz urządzenie akumulacyjne, działające na podobnej zasadzie.

Ogrzewanie elektryczne jako podstawowy system ogrzewania sprawdzi się w małych domach, które wzniesiono przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Z kolei w starszych lub większych budynkach grzejniki elektryczne mogą stanowić kolejne źródło ciepła i służyć do dodatkowego ogrzewania pomieszczeń.

Arkadiusz Paderewski

Miód odsklepinowy w kuchni

Previous article

Najlepsze sale weselne Śląsk – jak dobrze wybrać?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady