0

Innowacyjna technologia lasera Vectus niweluje ból przy depilacji laserowej do absolutnego minimum przy maksymalnej skuteczności w swoim działaniu. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej wykonywanej w Gdańsku z naszego artykułu!

Najnowocześniejsza depilacja laserowa w Gdańsku – laser Vectus

Depilacja laserowa w Gdańsku jest wykonywana za pomocą lasera Vectus, który łączy w sobie niebywały komfort użytkowania i skuteczność w działaniu. Nowoczesna technologia zawarta w laserze nowej generacji, dostępnym w Clinica Cosmetologica w Gdańsku wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów – depilacja przeprowadzona za jego pośrednictwem jest całkiem bezbolesna! W naszym artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, wybierając się na zabieg depilacji laserowej.  

Laser Vectus – ogólna charakterystyka

Laser Vectus jest najskuteczniejszym, a zarazem najbardziej komfortowym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Najnowocześniejsza technologia wykorzystywana w depilacji laserowej laserem Vectus jest efektem wieloletniej pracy naukowców z Harvard University, dla których priorytetem było połączenie wygody użytkowania lasera przez pacjentów, wraz z jego nieprawdopodobną efektywnością.

Laser Vectus – działanie

Wykorzystywana w naszym laserze metoda fototermolizy selektywnej, pozwala na zamianę energii świetlnej w cieplną, która jest odpowiedzialna za trwałe zniszczenie struktury przestrzennej włosa, uniemożliwiając tym samym jego ponowny wzrost.

Dodatkowo laser Vectus może dostosować optymalne natężenie siły emitowanego światła, które jest odpowiednie do zawartości melaniny w danym obszarze skóry. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii odczytującej poziom aktywnej melaniny w mieszkach włosowych, znajdujących się w głębszych warstwach skóry.

Mechanizmy wykorzystane w naszym laserze znacznie minimalizują ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, wynikających z użycia światła o zbyt dużym natężeniu w stosunku do zawartości melaniny w skórze, co stanowi gwarancję zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności przeprowadzonego zabiegu.

Zobacz jak wygląda zabieg depilacji laserowej w Gdańskiej Clinica Cosmetologica:

Wskazania do zabiegu

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera Vectus jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z depilacją laserową, jak i dla tych którzy mieli już wykonywane zabiegi tego typu. Depilacja laserowanajczęściej jest wykonywana w celach czysto estetycznych, służąc jako narzędzie znacznie poprawiające naszą samoocenę. Jednakże zabieg ten może być również przeprowadzony ze wskazań medycznych – nadmierne owłosienie będące następstwem przebytych chorób, uciążliwe wrastające włoski czy też zapalenie mieszków włosowych.

Najczęściej depilowane obszary ciała

  • Laserowa depilacja bikini w Gdańsku będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, u których usuwanie włosków z tej partii ciała jest niemalże koniecznością. Z uwagi na fakt, iż samodzielne usuwanie niechcianego owłosienia z okolic intymnych często wiąże się z bólem i podrażnieniami, trwała depilacja laserowa będzie tutaj idealnym rozwiązaniem.
  • Laserowa depilacja pach nie tylko przynosi korzyści estetyczne, ale i higieniczne, ponieważ pot osiadający na włoskach sprzyja rozmnażaniu bakterii będących przyczyną przykrego zapachu. Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, przez co goląc ją zwykłą maszynką lub wyrywając pojedyncze włoski, narażamy siebie na podrażnienia. 
  • Laserowa depilacja nóg z uwagi na fakt, iż włoski na nogach odrastają stosunkowo szybko, jest niebywałym ułatwieniem codziennej pielęgnacji naszego ciała. Zapobiega również wrastaniu się włosków i powstawaniu zapaleń mieszków włosowych przy noszeniu obcisłych spodni i rajstop.
  • Laserowa depilacja twarzy umożliwia nie tylko usunięcie niechcianego wąsika u pań, ale również zbędnego owłosienia w innych częściach twarzy – broda, czoło i policzki – również u panów. Dodatkowo można również tym sposobem wymodelować zarost i trwale usunąć włoski wystające poza pożądaną linię. 

Dlaczego Vectus jest lepszy niż inne lasery?

Laser Vectus wyróżnia się na tle innych laserów wykorzystywanych w medycynie estetycznej niebywałą delikatnością przy bardzo dużej skuteczności w działaniu. Innowacyjna technologia Photon Recycling pozwala na ponowne wykorzystanie światła lasera odbitego od skóry dzięki umieszczeniu luster w głowicy lasera, co znacznie zwiększa jego efektywność. Dodatkowym atutem lasera Vectus jest system chłodzenia Advanced Contact Cooling, który całkowicie eliminuje możliwość ewentualnego poparzenia skóry podczas zabiegu. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa laserem Vectus jest niezwykle delikatnym i bezpiecznym zabiegiem, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania:

  • infekcje skóry o różnym pochodzeniu (bakteryjne, wirusowe czy też grzybicze); 
  • ciąża i karmienie piersią; 
  • poparzenia słoneczne; 
  • podrażnienie skóry;
  • skłonność do występowania przebarwień i bliznowców na skórze; 
  • łuszczyca i bielactwo.

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy usunąć niechciane owłosienie przy użyciu maszynki do golenia z wybranych partii ciała. Do czterech tygodni przed planowanym zabiegiem nie wolno wyrywać włosków z miejsc, które zamierzamy depilować, ani stosować kremów zawierających witaminy A i C. Najpóźniej dzień przed zabiegiem skórę należy odpowiednio nawilżyć. Do tygodnia przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków o działaniu fotoalergicznym oraz fototoksycznym, jak i pić ziół o podobnych właściwościach tj. dziurawiec i nagietek (oraz herbat, w których składzie one widnieją).

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej laserem Vectus?

Zabieg depilacji laserowej laserem Vectus najlepiej wykonać w renomowanej placówce zajmującej się medycyną estetyczną. Depilacja laserowa powinna być wykonywana przez dyplomowanego kosmetologa. 

Podsumowanie

Depilacja laserowa laserem Vectus zapewnia komfort i nieporównywalną skuteczność. Jeżeli poszukujesz sprawdzonej, efektywnej i przede wszystkim bezpiecznej depilacji laserowej, laser Vectus jest właśnie dla Ciebie. 

Arkadiusz Paderewski

Co powinniśmy wiedzieć o wolumetrii twarzy?

Previous article

Leczenie kanałowe Kraków — dlaczego czasem jest niezbędne?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda