0

Z tego artykułu dowiesz się na co konkretnie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze roweru dla malucha. W dalszej części znajdziesz kilka słów o tym, co koniecznie musisz sprawdzić przed zakupem, tak żeby Twoje dziecko było w pełni bezpieczne.

Co na początek?
Naukę najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Już dziecko w wieku trzech lat jest w stanie opanować jazdę na rowerku biegowym. Rowerek taki jest znacznie lżejszy od tradycyjnych, nawet najmniejszych jednośladów. Brak pedałów jest w tym przypadku zaletą. Ogranicza to ryzyko wywrotek, które potrafią skutecznie zniechęcić do nauki. Dziecko samodzielnie kontroluje prędkość i bez użycia hamulców jest w stanie zahamować przy pomocy własnych nóg. Poza tym nawet jeśli początkowo ma problemy z utrzymaniem równowagi to i tak w każdej chwili może stanąć na dwóch nogach.

Muvike

Dla małych zawodników…
Kiedy nasza pociecha opanuje już podstawy, śmiało możemy sięgnąć po model wyposażony pedały. W tym wypadku powinniśmy zwrócić uwagę na nieco inne kwestie niż w przypadku roweru dla osoby dorosłej. Przeważająca opinia, że jednoślad powinien być dobierany na podstawie relacji wzrostu do rozmiaru ramy jest tylko częścią prawdy, jeśli chodzi o najmniejsze bicykle. Musimy koniecznie zwrócić uwagę na rozmiar kół. Dobrze dopasowana rama na za dużych lub za małych kołach nie zda egzaminu. Na początek niezbędne będą też boczne kółka. Co do wagi, to zasada jest podobna jak w przypadku maszyn dla profesjonalistów. Im lżejszy rower tym lepiej. Jeśli po wywrotce nasze dziecko będzie w stanie samodzielnie podnieść rower i wsiąść z powrotem znacznie szybciej i chętniej nauczy się jeździć samodzielnie. Dla rodzica również będzie to wygodne.

Czy warto szukać oszczędności?
Cena nie jest najważniejsza, jeśli chodzi o właściwy rozwój i zadowolenie naszej pociechy. Przy zakupie warto sprawdzić, czy rower spełnia normy bezpieczeństwa. Podczas wyboru zwracamy uwagę nie tylko na to co na papierze (w specyfikacji), ale też na nasze subiektywne odczucia. Czy na przykład żadna ze śrub i powierzchni nie ma ostrych krawędzi, które podczas wywrotki mogą spowodować urazy? Czy zapisana w specyfikacji waga zgadza się z tą rzeczywistą i faktycznie rower jest lekki. Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem przy tego rodzaju zakupach. Dobrze dobrany rower zapewni Twojemu dziecku zadowolenie z bezproblemowej jazdy, a Tobie satysfakcję z przemyślanego zakupu.

Arkadiusz Paderewski

Jak uniknąć cukrzycy ciążowej?

Previous article

Podwyższony poziom żelaza u dziecka

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Dzieci