0

Przygotowując wyprawkę dla noworodka nie można zapomnieć również o zakupie przydatnych akcesoriów do karmienia piersią. Dlatego planując naturalne karmienie dziecka warto zawczasu zadbać o to, by móc wygodnie i komfortowe ułożyć maluszka do karmienia oraz odpowiednio odciągać i przechowywać pokarm.

Laktator ręczny, czy elektryczny?

Wybór optymalnego laktatora może być uzależniony od jego ceny, funkcjonalności oraz częstotliwości używania. Laktatory ręczne są tańsze, ale ich obsługa jest bardziej problematyczne i wymaga użycia siły własnych rąk. Natomiast laktator elektryczny odciąga pokarm sam, lecz jest zdecydowanie głośniejszy i dużo droższy od laktatora manualnego. Obie wersje urządzenia posiadają wygodne akcesoria dopasowane do piersi o różnych rozmiarach oraz specjalne butelki do odciągania i przechowywania pokarmu. Niektóre laktatory sprzedawane są także wraz z praktycznymi woreczkami służącymi do ich przechowywania.

Idealna poduszka do karmienia

Karmiąc noworodka piersią można albo skorzystać ze zwykłej domowej poduszki, albo nabyć specjalną poduszkę do karmienia od renomowanego producenta. Obecnie w sklepach znajdziemy bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju poduszek do karmienia. Większość z nich ma kształt popularnego rogala i różni się między sobą rozmiarem, materiałem wykonania, rodzajem wypełnienia oraz ceną. W specjalistycznych sklepach można nabyć też oryginalne poduszki do karmienia w kształcie kury lub praktyczne poduszki przeznaczone do karmienia bliźniąt. Niezależnie od tego jaką poduszkę wybierzemy, warto zdecydować się na profesjonalny produkt, który skutecznie odciąży kręgosłup podczas karmienia noworodka.

Jakie pojemniki na pokarm wybrać?

Karmiąc dziecko piersią można spotkać się z problemem nadmiaru pokarmu, który trzeba wówczas samodzielnie odciągnąć, żeby ulżyć nabrzmiałym piersiom. Pokarm pozyskany w ten sposób warto odpowiednio przechowywać, jeśli planujemy go użyć w późniejszym czasie. W sklepach z akcesoriami do karmienia można nabyć specjalne woreczki na pokarm lub plastikowe pojemniki na pokarm. Obie formy przechowywania pokarmu są poprawne, jednak woreczki są zdecydowanie wygodniejsze, jeśli chcemy zamrozić pokarm i trzymać go w zamrażarce, ponieważ zajmują mniej miejsca niż plastikowe pojemniki.

Gdzie kupić akcesoria do karmienia?

Wybór odpowiednich akcesoriów do karmienia piersią jest bardzo ważny i nie należy zostawiać go na ostatnią chwilę. Kompletując mleczną wyprawkę warto sugerować się nie tylko ceną poszczególnych produktów, ale i ich jakością wykonania oraz przede wszystkim funkcjonalnością. Szukając produktów dedykowanych dla mam i niemowląt, warto wybierać sprawdzone sklepy dla maluchów. Jednym z nich jest abc-bobasa.pl, który od wielu lat dostarcza sprawdzone i bezpieczne akcesoria niemowlęce.

Arkadiusz Paderewski

Komody drewniane w aranżacji przestrzeni

Previous article

Dlaczego kosmetyki naturalne to najlepszy wybór? Sensum Mare

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Dzieci