0

Mikrofalówka na dobre zadomowiła się w polskich mieszkaniach. To dziś jeden z podstawowych sprzętów, obecny w niemal każdej kuchni. Wciąż jednak od czasu do czasu pojawiają się wątpliwości: czy podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce na pewno jest bezpieczne?

Jak działa mikrofalówka?

Aby podgrzać jedzenie w mikrofalówce, wystarczy umieścić je w środku, a następnie ustawić wybraną temperaturę. Kilka minut i gotowe. Jak to się dzieje?

Mikrofalówka wykorzystuje do podgrzewania żywności promieniowanie mikrofalowe (dokładniej fale elektromagnetyczne o długości 12 cm) – stąd jej nazwa. Promieniowanie powoduje drganie cząstek, zwłaszcza wody, a te przekazują energię innym związkom wchodzącym w skład potrawy. Proces jest szybki, a w nowoczesnych mikrofalówkach także bardzo równomierny. W efekcie wystarczy chwila, by rozmrozić pierogi albo podgrzać zupę.

Czy używanie mikrofalówki nie szkodzi zdrowiu?

Wraz z upowszechnieniem się mikrofalówek, pojawiły się głosy o ich niebezpiecznym działaniu. Wiele artykułów straszyło mikrofalami czy twierdziło, że podgrzewanie w ten sposób żywności może powodować jej rakotwórczość.

Szybko jednak obalono tezy o szkodliwości mikrofalówek. Badania nie potwierdzają powstawania żadnych szkodliwych substancji w czasie podgrzewania jedzenia w ten sposób. Co więcej, wiele z nich wykazało, że ta forma obróbki termicznej jest znacznie bardziej korzystna niż np. ponowne ugotowanie czy podsmażenie. W czasie podgrzewania w mikrofalówce żywność traci mniej witamin i minerałów, a że nie trzeba przy tym używać oleju (jak przy podgrzewaniu na patelni), jest mniej kaloryczna, więc i zdrowsza.

Najlepsze kuchenki mikrofalowe – którą wybrać?

Jaka kuchenka mikrofalowa sprawdzi się najlepiej? Taka, która pochodzi od renomowanego, dbającego o jakość producenta. Sprzęt powinien być solidnie wykonany, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nowoczesna mikrofalówka powinna szybko i skutecznie podgrzewać potrawy z lodówki i rozmrażać te z zamrażalnika

Poszukując idealnego urządzenia dla siebie, najlepiej przejrzeć ranking kuchenek mikrofalowych. W ten sposób można zapoznać się z najlepszymi dostępnymi na rynku modelami oraz przejrzeć ich specyfikację, dopasowując ją do swoich indywidualnych potrzeb. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar, model (wolnostojący czy do zabudowy?), oferowane opcje podgrzewania.

Kliknij i zobacz najlepsze mikrofalówki https://najlepszy-ranking.pl/kuchenki-mikrofalowe/

Arkadiusz Paderewski

Czeka Cię leczenie kanałowe? Sprawdź, co musisz wiedzieć o endodoncji

Previous article

Pranie tapicerki meblowej w mieście Warszawa

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady