0

Ogromnym plusem jest fakt, że firmy mobilne z Warszawy oferują pranie tapicerki meblowej bezpośrednio w domu klienta. Nie musimy obawiać się o kosztowny transport. Pracownik przyjeżdża na miejsce, ocenia sytuację oraz dobiera optymalną metodę i środki aktywne. Pierwszym krokiem jest przygotowanie mebli. Po dokładnym odkurzeniu można przejść do zasadniczego etapu czyszczenia.

Jeśli na wciąż widoczne będą zabrudzenia, możliwe jest wykorzystanie specjalnych odplamiaczy do stosowania punktowego. W zależności od rodzaju tkaniny, czas schnięcia może wynosić od kilku do kilkunastu godzin. W związku z tym usługę warto realizować wiosną lub latem, gdy wysokie temperatury na zewnątrz pozwalają na otworzenie okien.

Wybór detergentów jest ogromny. Preparat powinien być dobrany do rodzaju materiału. Poniżej prezentujemy środki, które są najczęściej stosowane:

  • Preparaty Prespray – są wykorzystywane do czyszczenia wstępnego. Rozpuszczają brud i ułatwiają późniejsze usuwanie uciążliwych zabrudzeń.
  • Proszki do tapicerki – stosowane w metodzie ekstrakcyjnej. Pozwalają bardzo głęboko przeniknąć w głąb materiału i eliminować zabrudzenia.
  • Szampony – specjalne preparaty, które pod wpływem szorowania zmieniają się w pianę aktywną. Szampon zmiękcza i rozpuszcza brud ułatwiając jego odessanie odkurzaczem.
  • Piany aktywne – często stosowane w praniu na sucho, które nie wymaga mocnego moczenia. Sprawdzają się przy powierzchownych plamach oraz do odświeżania materiału.
  • Odplamiacze – jeśli pranie mechaniczne nie pozwoli na pozbycie się najbardziej uciążliwych plam, zawsze można zastosować punktowo silne odplamiacze.

Pranie tapicerki meblowej z pomocą nowoczesnych środków jest dużo szybsze i przynosi doskonałe rezultaty nawet w przypadku bardzo poważnych zabrudzeń. Wybór optymalnego preparatu zapewnia dobre rezultaty.

Ekstrakcja i szamponowanie

Specjalistyczne firmy oferujące pranie tapicerki meblowej w Warszawie korzystają najczęściej z dwóch metod: prania ekstrakcyjnego oraz szamponowania. Pierwsza metoda wykorzystuje ekstraktor ciśnieniowy oraz specjalny proszek. Urządzenie natryskuje tapicerkę pod wysokim ciśnieniem, a jednocześnie płucze i odsysa wilgoć z rozpuszczonym brudem. W przypadku szamponowania, czyszczenie odbywa się poprzez szorowanie z użyciem aktywnego środka. Szamponowanie może być wykorzystane przy delikatniejszych tapicerkach ze względu na możliwość doboru miękkich szczotek.

Metoda ekstrakcyjna jest bardzo uniwersalna i sprawdza się niemal do każdego rodzaju materiału. Pracownik ocenia skalę problemu i decyduje, jaka metoda okaże się najlepsza.

Zarówno metoda ekstrakcyjna, jak również szamponowanie, to pranie na mokro. Dlatego należy uwzględnić czas na schnięcie tkaniny (od kilku do kilkunastu godzin).

Arkadiusz Paderewski

Czy używanie mikrofalówki jest bezpieczne dla zdrowia?

Previous article

Gdzie nabywać książki medyczne?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady