0

Ból kolan wywołany przez problemy ortopedyczne jest bardzo dużym wyzwaniem dla wielu osób. Czy można mu jakoś zaradzić? Poza lekami warto wziąć pod uwagę specjalistyczne zabiegi, do których zaliczane jest także leczenie kolan osoczem. Co warto wiedzieć na temat tej procedury?

Gdy dochodzi do bólu kolan, któremu może towarzyszyć jego ograniczona ruchomość, bardzo często pojawia się pytanie – jaką metodę leczenia wybrać? Leki przeciwbólowe działają tylko doraźnie, dlatego w walce z bólem warto sięgnąć po nowoczesne zabiegi, które wyróżniają się wysoką skutecznością oraz niskim ryzykiem. Wśród nich znajdują się zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego, które obecnie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia, na czym dokładnie polega leczenie kolan osoczem, warto przyjrzeć się bliżej temu preparatowi, który dzisiaj używany jest w różnych obszarach medycyny.

Osocze bogatopłytkowe, określane także jako PRP od Plated Rich Plasma, jest jednym ze składników krwi, jaki ma duży wpływ na procesy regeneracji tkanek. Zawiera ono duże ilości czynników wzrostu, które odpowiadają za procesy wzrostowe komórek i tkanek. W efekcie umożliwia on ich regenerację oraz pomaga łagodzeniu dolegliwości bólowych.

Produkcja osocza bogatopłytkowego odbywa się z krwi pobranej od pacjenta, która następnie poddawana jest odwirowaniu. W ten sposób dochodzi do powstania wysoce skutecznego, ale także biozgodnego preparatu prozdrowotnego.

Jak odbywa się leczenie kolan osoczem?

Zabieg polegający na leczeniu kolan osoczem bogatopłytkowym składa się z dwóch zasadniczych etapów, czyli z przygotowania osocza oraz z jego wstrzykniecie w problematyczny obszar.

Podczas pierwszej części zabiegu dochodzi zatem do pobrania krwi od pacjenta. Następnie krew ta jest odpowiednio przygotowywana tak, aby mógł powstać z niej preparat zawierający duże ilości osocza bogatopłytkowego.

Druga część zabiegu polega natomiast na wstrzyknięciu przygotowanego osocza w obszar kolana. W rezultacie w problematyczne miejsce dostają się wartościowe składniki prowadzące do zmniejszenia uczucia bólu oraz do przyspieszenia regeneracji stawów.

Terapia z osoczem bogatopłytkowym prowadzona w taki sposób pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów, między innymi:

  • dostarcza cenne czynniki wzrostu i inne składniki aktywne bezpośrednio w miejsce problematyczne
  • wzmacnia działanie mechanizmów obronnych organizmu
  • redukuje ryzyko związane z pojawieniem się infekcji na skutek zabiegu
  • nie wymaga prowadzenia długotrwałej rekonwalescencji

Kiedy warto skorzystać z terapii kolan osoczem bogatopłytkowym?

Obecnie leczenie kolan osoczem prowadzone jest w wielu przypadkach, ponieważ osocze bogatopłytkowe ma tak naprawdę uniwersalne zastosowanie i może być ono wykorzystane do różnych zabiegów ortopedycznych.

Najczęściej osocze bogatopłytkowe w terapii kolan stosowane jest w poniższych dolegliwościach:

  • kolano biegacza
  • przeciążenia
  • kontuzje stawu kolanowego
  • torbiele
  • nieprawidłowe zrastanie się kości

Gdzie można skorzystać z leczenia kolan osoczem?

Zabieg jak leczenie kolan osoczem jest obecnie dostępny w wielu gabinetach i klinikach ortopedycznych w Polsce. Zapewniają one swoim pacjentom dostęp do kompleksowej obsługi, w tym do konsultacji z lekarzami ortopedami, fizjoterapeutami, a także prowadzą nowoczesne zabiegi ortopedyczne nakierowane na szybkie i skuteczne efekty.

Z dostępnymi adresami oraz cenami zabiegów można zapoznać się bliżej na stronach gabinetów i klinik prowadzących procedury za pomocą osocza bogatopłytkowego.

Arkadiusz Paderewski

Systemy drzwi przesuwnych – stylowa aranżacja wnętrza

Previous article

Sukienka midi- uniwersalny wybór bez wględu na pogodę

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Specjaliści