0

Wydawałoby się, że moda przemija – nic bardziej mylnego. Moda lubi zataczać koło i ewoluując wyznaczać nowe trendy wśród pokoleń. Tak również dzieje się z modą w świecie wystrojów wnętrz. Coś, co zdaje się przemijać, znajduje swoje nowe odzwierciedlenie w ulepszonej postaci. Tak się dzieje zarówno z meblami, kafelkami czy też trendami w wystroju okien. Albowiem do łask wracają meble w stylu vintage, czy żaluzje okienne. Niewątpliwie te drugie okazują się ekstrawaganckim dodatkiem nadającym prawdziwego charakteru wnętrzom.

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane?

Wracające do łask żaluzje drewniane, stanowią niebanalną i charakterną ozdobę wnętrz. W odróżnieniu od tradycyjnych aluminiowych żaluzji, drewniane stały się pożądanym elementem wystroju okien w zarówno wnętrzach klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Bez wątpienia, dodatkowym atutem tego typu wystroju okien jest sam materiał z jakiego zostały wytworzone.

Drewno ociepla wnętrze, nadaje elegancji i ponadczasowego uroku. Współgra z drewnianą podłogą i stolarką drzwiową, nadając harmonii wnętrzom. Fantastycznie prezentują się zarówno w salonach z dużymi oknami, sypialniach jak również w kuchni czy jadalni. Żaluzje drewniane to nie lada gratka dla osób żyjących w zgodzie z naturą i kochających ekologiczne materiały.

Żaluzje drewniane – funkcjonalność i wygoda

Żaluzje drewniane to nie tylko element dekoracyjny, ale także wygoda i funkcjonalność. W odróżnieniu od tradycyjnych firan i zasłon, żaluzje z drewna nie wymagają tak wiele czasochłonnej pracy w celu utrzymania ich w czystości. Nie trzeba ich prać, prasować i ponownie wieszać. Wystarczy ściereczka w połączeniu ze środkiem przeznaczonym do pielęgnacji drewna. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji ilości wpadającego światła.

Wpadające promienie słoneczne nie tylko dodają niepowtarzalnego klimatu, ale również przekładają się na ilość zużywanej energii, albowiem żaluzje latem chronią nas przed upałem zaoszczędzając wydatki na klimatyzację, a zimą zabezpieczają przed wychłodzeniem pomieszczenia. Kolejnym niezwykle istotnym atutem posiadania tego typu żaluzji jest ich trwałość. Wysokiej jakości materiały charakteryzują się wysoką odpornością na promieniowanie UV, co przekłada się na długowieczność ich użytkowania.

Rodzaje żaluzji drewnianych

Obecnie na rynku można znaleźć cały wachlarz dostępnych rozwiązań montażu żaluzji drewnianych jaki i ich koloru, czy też gatunku drewna. W zależności od upodobań możemy wybrać żaluzje poziome i pionowe. Te pierwsze, często zwane verticalami są najczęściej wybieranymi i instalowanymi głównie w domach i mieszkaniach.

Natomiast verticale pionowe znajdują swoje zastosowanie w miejscach publicznych i biurowcach, gdyż świetnie się sprawdzają w minimalistycznych wnętrzach. Żaluzje są zróżnicowane również pod kątem szerokości lameli i rodzaju montażu. Wyróżnia się lamele wąskie i szerokie. Montaż żaluzji zależy od rodzaju okna i efektu jaki chcemy uzyskać. Żaluzja drewnianą można montować zarówno do ściany jaki i sufitu.

Niewątpliwie decydując się na montaż żaluzji drewnianych warto skorzystać z usług fachowców, którzy dokładnie doradzą jaki rodzaj montażu będzie odpowiedni dla danego wnętrza. Albowiem wieloletnie doświadczenie pozwoli uniknąć niepotrzebnych wpadek i jednocześnie wybrać materiały, które posłużą na długie lata.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Arkadiusz Paderewski

Reklamowe tablice biurowe i inne gadżety reklamowe do biura

Previous article

Bezsenność — przyczyny i rodzaje

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady