0

Dobre zdrowie jest ważne dla większości osób. Nikt z nas nie chce chorować, dla wielu priorytetem jest silny organizm, odporny na infekcje. Co robić, by nasz organizm był w dobrej kondycji? W jaki sposób dobre zwyczaje wpływają na wygląd i stan naszej skóry?


Poświęć czas na odstresowanie. Im bardziej jesteś zestresowany, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku i wyprysków. Ustaw rozsądne limity i nie bierz więcej, niż możesz znieść. Może to obejmować skrócenie codziennej listy rzeczy do zrobienia. Upewnij się także, że co tydzień wygospodarowujesz wystarczająco dużo czasu na hobby, które lubisz.


Dobrze się wyśpij. Nastolatki potrzebują około 8 do 10 godzin, podczas gdy dorośli potrzebują około 7 do 8 godzin snu. Niewystarczająca ilość snu sprawi, że będziesz czuć się zmęczony przez cały dzień, a także pojawią się „worki” pod oczami, które nie sprawią, że będzie wyglądać zdrowo.


Śpij na jedwabnej lub satynowej poszewce na poduszkę. Będzie znacznie łagodniejsza dla skóry i włosów. Jeśli nie możesz znaleźć jedwabnej lub satynowej poszewki na poduszkę, użyj bawełnianej.
Śpij na plecach.


Noś krem przeciwsłoneczny, nawet w pochmurne dni. Użyj czegoś, co ma co najmniej 30 SPF. Jeśli będziesz długo przebywać na zewnątrz, zabierz ze sobą krem przeciwsłoneczny i stosuj go co 2-3 godziny; upływ czasu sprawia, że filtr staje się coraz mniej skuteczny. Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących ochrony skóry przed słońcem:
Noś długie rękawy i spodnie oraz czapki z szerokim rondem.


Noś także ubrania wykonane z ciasno tkanych tkanin; cienkie tkaniny, takie jak bawełna, mogą nie zapewniać wystarczającej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV słońca.


Unikaj wychodzenia na słońce w godzinach od 10 do 14, ponieważ wtedy promienie słoneczne są najsilniejsze i najbardziej szkodliwe.


Upewnij się, że masz co najmniej 2 do 3 godzin ćwiczeń w każdym tygodniu. Ćwiczenia są dobre nie tylko dla twojego ciała, ale także dla twojej skóry. Pomagają podnieść poziom tlenu i składników odżywczych na skórze. Ponadto, gdy się pocisz, twoje ciało pozbywa się toksyn, które pomogą oczyścić skórę.


Unikaj noszenia makijażu i pamiętaj, aby całkowicie go zmyć przed pójściem spać. Makijaż może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać ładnie, ale jeśli będziesz nosić go zbyt często, może to prowadzić do wyprysków i trądziku. Nigdy nie idź spać z makijażem; zawsze usuwaj go za pomocą mleczka do makijażu i delikatnego płynu do mycia twarzy.
Jeśli często nosisz makijaż, upewnij się, że pędzle utrzymujesz w czystości, aby uniknąć wyprysków. Myj pędzle do makijażu oczu dwa razy w miesiącu, a wszystkie inne pędzle do makijażu raz w miesiącu.
Zmniejsz lub wyeliminuj kofeinę, papierosy i alkohol. Wszystkie te rzeczy mogą wysuszyć skórę. Palenie może zestarzeć skórę i zwiększyć widoczność zmarszczek. Palenie szkodzi również skórze poprzez zmniejszenie przepływu krwi i zwężenie naczyń krwionośnych w pobliżu powierzchni skóry. Palenie niszczy również kolagen i elastynę, co wpływa na elastyczność i siłę skóry. Zrób wszystko, aby rzucić palenie, jeśli jesteś palaczem. Kawa i alkohol również działają odwadniająco i mogą prowadzić do wysuszenia skóry oraz zmarszczek.


Nie każda kofeina jest zła, szczególnie jeśli jest przyjmowana z umiarem. Czarna kawa, czarna herbata i zielona herbata są pełne przeciwutleniaczy, które są korzystne dla skóry. Pij nie więcej niż 2 lub 3 filiżanki kawy lub herbaty dziennie i pamiętaj, aby pić dużo wody.

Arkadiusz Paderewski

Gotowanie smaczne i zdrowe

Previous article

5 Porad Jak Skutecznie Wzmocnić Odporność!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady