0

Posiadanie roweru to olbrzymia przyjemność. Czasem jednak może dojść do pewnych kłopotów związanych na przykład z wymianą opony. Takie wypadki mogą się zdarzyć i należy być na nie przygotowanym. Osoby, które nie posiadają doświadczenia w tej kwestii, mogą się trochę natrudzić, jednak nie należy się poddawać. Odrobina wprawy i sprawa stanie się banalnie prosta. Do jakich wskazówek się stosować, aby uniknąć wizyty w serwisie i samemu wymienić oponę w rowerze? Wymiana opony w rowerze to ważna kwestia, która wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Kiedy zdjęć starą oponę i założyć nową?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wymiana opony nie zawsze następuje, kiedy jest ona przebita lub pęknięta. Podczas jazdy opona jest silnie eksploatowana i narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Oponę należy obserwować. Zdarte opony, pozbawione swojej charakterystycznej struktury także kwalifikują się do zmiany. Często zdarza się, że opona odkształca się i deformuje. Każda z takich sytuacji wymaga wymiany opony w rowerze – to kwestia, która nie tylko wpływa na komfort użytkowania roweru, jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są dobre, wysokiej jakości opony, które można kupić za kilkadziesiąt złotych. Wymiana opony w rowerze samemu nie jest więc kosztowana. Wiele osób jednak zastanawia się jak wymienić oponę w rowerze? Potrzebne są odpowiednie narzędzia. Wielu osobom wystarczają narzędzia dostępne w garażu. Warto jest jednak posiadać między innymi łyżkę rowerową oraz pompkę rowerową. Posiadając to wszystko można śmiało przechodzić do wymiany opony w rowerze.

Wymiana opony krok po kroku

Jak zdjąć oponę z roweru? Ta myśl na pewno nawiedza wiele osób. Każdy rower jest inny, więc i wymiana jest kwestią indywidualną. Oto podstawowe wskazówki. Na samym początku należy ściągnąć koło. Rower stoi „kołami do góry”. W zależności od modelu roweru, każde koła będzie ściągać się inaczej. Koło pociąga się lekko do góry, należy także odgiąć hamulec. Kolejny krok to wykorzystanie łyżki. Za jej pomocą odchylamy zużytą oponę i ją zdejmujemy. Dętkę także wyjmujemy i sprawdzamy jej stan, czy aby na pewno także nie jest uszkodzona. Następnie nową oponę należy delikatnie napompować i wsunąć dętkę między oponę a obręcz. Tak mocujemy oponę na całej krawędzi opony. Jeśli wszystko jest w porządku można napompować oponę i przymocować koło do roweru. Wymiana opony w rowerze może na początku okazać się skomplikowana, jednak warto nauczyć się tej czynności.

Wejdź i przeczytaj więcej na temat wymiany opony w rowerze: https://pieknyrower.pl/wymiana-opony-w-rowerze-jak-to-zrobic/

Arkadiusz Paderewski

Jak wyselekcjonować odpowiednią ofertę odzieży medycznej?

Previous article

Jak zacząć odchudzanie

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady