0

Wątroba to wyjątkowo zapracowany narząd, który każdego dnia ma kontakt z ogromną ilością szkodliwych substancji. Co możemy zrobić, by uwolnić swą wątrobę od nadmiaru toksyn? Jaka dieta może wspomóc detoks tego narządu?

Cennym wsparciem dla każdego z nas może stać się dieta odtruwająca wątrobę. Głównym jej celem będzie oczyszczenie wątroby ze szkodliwych toksyn, dzięki czemu narząd ten będzie mógł znów w odpowiedni sposób wywiązywać się ze swych zadań. Dieta oczyszczająca wątrobę nie jest, wbrew pozorom, dieta zbyt skomplikowaną, a opanowanie jej podstaw nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów.
Jakie objawy świadczą o tym, że pora na detoks? Gdy nasza wątroba przestaje sobie radzić z nadmierną ilością toksyn, nasz organizm zaczyna wysyłać szereg sygnałów. Typowe objawy związane z zanieczyszczoną wątrobą to spowolnienie przemiany materii oraz ciągłe zmęczenie. O nadmiarze toksyn w tym narządzie może też świadczyć nadmierny apetyt na słodycze oraz problemy związane ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Biegunki, problemy dermatologiczne, skurcze w łydkach – oto kolejne objawy, których nie można ignorować. Świadczą one o tym, że nasz organizm wymaga wsparcia, a dieta oczyszczająca wątrobę może się tu okazać najlepszym rozwiązaniem. Na czym polega taki detoks?
Dieta, której głównym celem ma być oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, jest wolna od nabiału, czerwonego mięsa oraz pszennego pieczywa. W okresie stosowania takiej kuracji (czyli przez okres 8 tygodni) nie można też sięgać po cukier oraz takie używki, jak kawa czy herbata. Zabronione jest też sięganie po alkohol, którego nadmiar często okazuje się główną przyczyną problemów z wątrobą.
Jakie produkty są za to podstawą diety oczyszczającej wątrobę? Rolę bardzo ważną zajmują tu warzywa, a w szczególności buraki, pomidory oraz brokuły. Ciemne pieczywo, rośliny strączkowe (jak groch, soczewica czy siemię lniane), ryby morskie – oto składniki, które w menu mającym wspierać wątrobę koniecznie powinny się znaleźć. Dzięki temu szybciej pozbędziemy się z tego narządu szkodliwych toksyn i odzyskamy dobrą formę.

Arkadiusz Paderewski

Jak przygotować się do badania AspAT?

Previous article

Wzdęcia: jaka dieta może pomóc?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Dieta