0

Tatuaż może być usunięty ze skóry. Obecnie do tego celu stosowane są różne metody. Co wybrać? Sprawdzamy dostępne oferty w gabinetach i porównujemy je ze sobą!

Jak usunąć tatuaż?

Gdy tatuaż okazał się błędem, można zdecydować się na jego usunięcie. Alternatywą jest cover-up, czyli zakrycie niechcianego tatuażu nowym, jednak nie zawsze jest to optymalne rozwiązanie dla każdej osoby.

Tatuaż może być usunięty różnymi metodami – najczęściej są to:

  • laserowe usuwanie tatuażu
  • dermabrazja – głębokie złuszczanie tatuażu
  • usuwanie tatuażu chirurgicznie

Czym dokładnie charakteryzują się powyższe metody? Sprawdź poniżej dokładne informacje na ich temat.

Laserowe usuwanie tatuażu

Aktualnie jedną z najczęściej wybieranych metod, aby pozbyć się niechcianych dekoracji na skórze, jest laserowe usuwanie tatuażu. Metoda ta polega na zastosowaniu urządzenia laserowego, które po skierowaniu wiązki lasera na tatuaż powoduje uszkodzenie skóry, rozbicie pigmentów oraz usunięcie ich z organizmu w naturalnych procesach odnowy skóry.

Laserowe usuwanie tatuażu jest najmniej inwazyjną metodą, jednak nie oznacza to, że jest ono bezbolesne. Wiele osób wskazuje, że usuwanie tatuażu tą metodą jest bardziej bolesne niż jego wykonanie. Niewątpliwym atutem jest jednak brak naruszania ciągłości skóry, dlatego też metoda ta nie pozostawia widocznych blizn.

Usuwanie tatuażu laserem może dać zróżnicowane efekty, co zależne jest głównie od jego koloru. Niestety, nie każdy kolor tatuażu można usuwać skutecznie. Najlepiej lasery radzą sobie z ciemniejszymi pigmentami, gorzej z tymi jasnymi. Warto też wskazać, że jeden zabieg laserowy to za mało, by pozbyć się tatuażu. Często trzeba wykonać kilka, a nawet kilkanaście procedur, by pozbyć się pigmentu.

Dermabrazja – głębokie złuszczanie tatuażu

Drugą metodą pozwalającą na usunięcie tatuażu jest dermabrazja. Jak wskazuje portal https://www.zdrowinacodzien.pl/, nie jest ona tak częsta jak usuwanie tatuażów laserowo, ale także pozwala na uzyskanie dobrych efektów.

Dermabrazja to zabieg polegający na złuszczaniu skóry. Jest to rodzaj głębokiego peelingu, w którego trakcie dochodzi do usunięcia pigmentów skóry. Przeprowadzana jest ona za pomocą specjalnych urządzeń z wirującymi głowicami.

Zastosowanie dermabrazji nie zawsze jest możliwe, ponieważ dużo zależy od głębokości, na jakiej wykonany jest tatuaż.

Usuwanie tatuażu chirurgicznie

Tatuaż może być też usunięty chirurgicznie, czyli wycięty ze skóry. Taka metoda jest najbardziej inwazyjna i stosowana jest ona głównie w przypadku mniejszych zdobień, ponieważ zostawia po sobie blizny.

Arkadiusz Paderewski

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Previous article

Jak sfinansować leczenie stomatologiczne?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady