0

Kiedyś był to temat tabu, dzisiaj dużo śmielej się o tym mówi — problemy z libido u kobiet są coraz częściej brane pod lupę. Według statystyk zaburzenia seksualne dotyczą aż 25% pań. Najczęściej ma to związek z odczuciem pożądania i podniecenia. Czy tabletki na libido dla kobiet rozwiążą sprawę? Sprawdzamy!

Co wpływa na spadek libido?

Przyczyny obniżonego popędu seksualnego mogą wynikać z ogromnej ilości czynników. Często niemożliwe jest znalezienie konkretnej przyczyny. Mogą to być m.in.: 

  • choroby: depresja, nietrzymanie moczu, cukrzyca;
  • zaburzenia hormonalne: nadczynność i niedoczynność tarczycy, podwyższony poziom prolaktyny i niedobór estrogenu; 
  • przyjmowanie antydepresantów.

Ponadto kluczową rolę odgrywa tryb życia. Długotrwały stres, zmęczenie, problemy ze snem i niska aktywność fizyczna skutecznie przyczyniają się do spadku libido. Co więcej, palenie papierosów i częste spożywanie alkoholu również wpływa negatywnie na popęd seksualny. Nierzadko za kłopotami łóżkowymi stoją problemy w relacji. Częste kłótnie, brak zaufania oraz brak porozumienia w łóżku nie sprzyja podniesieniu libido u kobiet. 

Jakie składniki powinny zawierać środki na potencję dla kobiet, aby były skuteczne? 

Skuteczny suplement na libido dla kobiet według Lab One to odpowiednia mieszanka składników roślinnych połączonych z kluczowymi minerałami i witaminami. Jakie substancje są szczególnie przydatne? 

  • Ekstrakt z korzenia maca — to peruwiańska roślina zaliczana do afrodyzjaków. Jest bogata w witaminy, minerały i aminokwasy, które skutecznie wpływają na popęd seksualny u kobiet i mężczyzn.
  • Niacyna i tyrozyna — wspólnie biorą udział w powstawaniu hormonów tarczycy. Dodatkowo stabilizują układ nerwowy.
  • L-arginina — poprawia przepływ krwi w organizmie, a to oznacza, że również poprawia ukrwienie narządów płciowych. Dzięki temu doznania seksualne są bardziej odczuwalne.

To tylko niektóre składniki wchodzące w skład preparatów na poprawienie libido dla kobiet. Bogactwo roślinne zawarte w suplementach przyczynia się do normowania gospodarki hormonalnej u pań, bez efektów ubocznych. Dodatkowo można się spodziewać złagodzenia objawów PMS i dolegliwości miesiączkowych, co w efekcie skutkuje lepszym samopoczuciem u płci pięknej. Suplementy bogate w odpowiednie składniki znacząco podnoszą libido u kobiet. Dostępne są bez recepty i można je bezpiecznie przyjmować. Warto pamiętać, że te preparaty nie są środkami doraźnymi, dlatego potrzebują czasu, aby zacząć działać w organizmie. Efekty powinny być widoczne po kilku tygodniach – oczywiście przy regularnym przyjmowaniu. 

W jaki dodatkowy sposób zwiększyć popęd seksualny?

Środki na potencję to wspaniały pomysł, ale żeby podnieść libido u kobiet, należy podejść do tematu kompleksowo. Aby zachować popęd seksualny na prawidłowym poziomie, niezbędna jest odpowiednia regeneracja organizmu. Dlatego warto zadbać o higienę psychiczną i zwłaszcza zachować właściwy balans pomiędzy pracą a odpoczynkiem. 

Na udane życie seksualne ma również wpływ zdrowy jadłospis, a szczególnie dieta bogata w warzywa i owoce. Na podniesienie libido pozytywnie wpływają szczególnie takie produkty jak seler, arbuz, awokado czy banany. Znanym afrodyzjakiem są ostrygi. Mają w sobie cynk (częsty składnik w suplemencie), który nazywany jest pierwiastkiem miłości. Jego niedobór zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, wpływa negatywnie na popęd seksualny.

Arkadiusz Paderewski

Kwas hialuronowy

Previous article

Jak prawidłowo przyjmować olejki CBD? Podpowiadamy!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady