0

Prowadzisz działalność gospodarczą, chcesz zadbać o rozpoznawalność wśród klientów i zlecić agencji marketingowej wykonanie identyfikacji wizualnej? W takim razie na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni projekt logo w budowaniu spójnego wizerunku marki, korespondującego z Twoją filozofią biznesową. Taki symbol będzie wizytówką firmy, więc to szczególnie ważne, aby był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Czy jednak logo powinno jak najbardziej się wyróżniać, czy może prostota sprawdzi się lepiej? Przeczytaj nasze wskazówki i zdecyduj.

Projekt logo – ekspresyjna grafika

Zastanawiasz się na pewno, czy Twoje logo powinno być wyraziste czy raczej skromne. Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, zanim podejmiesz decyzję, jest grupa docelowa, przez którą chcesz być zauważony. Wyraziste i kolorowe logo, które będzie posiadać pogrubioną czcionkę albo wyróżniający sygnet, czyli element graficzny, to dobry pomysł w niektórych branżach, jednak w niektórych nie zostanie raczej doceniony. Niemniej jednak, dzięki takiemu dodatkowi, o ile nie będzie przesadnie ozdobny lub pstrokaty, możesz zasugerować klientowi, jakiego typu działalnością się zajmujesz lub jak chcesz być postrzegany. Zwróć jednak uwagę, aby logo pasowało do całości identyfikacji wizualnej. Jeśli do stonowanych kolorów dodasz przesadnie barwny akcent, może okazać się, że burzy on całą estetykę.

Projekt logo – minimalistyczny projekt

Minimalizm staje się ostatnio modny w projektowaniu graficznym. Wiele znanych i rozpoznawalnych firm decyduje się na proste loga, które dobrze prezentują się na produktach oraz wizytówkach czy materiałach marketingowych. To dobra opcja dla firm, które chcą utrzymać profesjonalny wizerunek. Jeśli wciąż masz wątpliwości, jakiego typu logo będzie Ci odpowiadać, poproś o konsultację specjalistów. Na stronie https://izarysuje.pl/projekt-logo/ możesz zobaczyć, jak prezentuje się logo wykonane przez profesjonalne studio graficzne. Spróbuj także wpisać w wyszukiwarkę na przykład „projekt logo Toruń” i zobacz, jak wyglądają loga lokalnych firm z Twojej okolicy. To pomoże Ci się wyróżnić.

Arkadiusz Paderewski

Agregaty prądotwórcze – poznaj zalety tych urządzeń

Previous article

Canadian whisky – poznaj jej właściwości

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady