0

Thermodieta.pl to przestrzeń internetowa stworzona dla osób, które chcą się odżywiać zdrowo i smacznie, zadbać o swoją sylwetkę, nauczyć się jeść w prawidłowy sposób bez wyrzeczeń, głodowania i przede wszystkim gotując razem z Thermomixem. Zdradzamy jednak, że chociaż przepisy i diety przygotowane zostały głównie pod urządzenie Thermomix, to wiele dań da się przygotować nie posiadając tego sprzętu. Wiadomo, że gotowanie w zaawansowanej technologii Thermomixa jest szybsze i wygodniejsze, ale z całej przestrzeni jaką Thermodieta zajmuje w sieci bije tak dużo ciepła, zachęty do zmiany, tyle smaków i inspiracji, że ciężko się nie skusić nawet, jeżeli gotowanie bez urządzenia miałoby zająć więcej czasu.  

Dieta na Thermomix czy Thermomix dla diety?

Dieta na Thermomix, a właściwie diety zaproponowane przez zespół portalu, to mix wielu różnorodnych, zdrowych i kolorowych posiłków dla każdego i na każdą porę dnia. Na blogu znajdziemy wiele darmowych przepisów, które możemy wykorzystać w codziennej kuchni, a także porad dotyczących zdrowego odżywiania i obsługi urządzenia Thermomix. Gotowa, kilkudniowa dieta na Thermomix z pełną listą zakupów i instrukcją przygotowania zawsze ma swoje długie i rzetelne omówienie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, w jakich schorzeniach można ją stosować, kiedy jej unikać, co można nią osiągnąć i jakich efektów się spodziewać. Autorki diet i przepisów chętnie dzielą się swoimi odczuciami, nie tyle zachęcając do zakupu, co pokazując, jak ważne jest odpowiednie komponowanie posiłków i ile energii i zdrowia może nam to przynieść. Jakie diety na Thermomix znajdziemy na blogu? Oto i one:

  • Dieta zupowa
  • Płaski brzuch w 5 dni
  • Dieta SIRT
  • Dieta Hashimoto
  • Dieta FIT
  • Dieta odchudzająca
  • Dieta KETO

Nie brakuje również przepisów na zdrowe śniadania, obiady i słodkie przekąski, albo przepisów na smoothie. Warto też dodać, że biorąc pod uwagę ilość przepisów w każdej z diet oraz indywidualną pomoc i wsparcie właścicielek przestrzeni Thermodiety, to ceny są zaskakująco niskie, dlatego każdy może z nich skorzystać.

Dieta na Thermomix – jak nauczyć się zdrowego odżywiania?

Dieta na Thermomix musi być dostosowana przede wszystkim do naszych upodobań kulinarnych: np. dieta obejmująca posiłki z mięsa, dieta wegetariańska lub wegańska. Warto też przemyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć wybierając konkretną dietę i zastanowić się, czy jesteśmy gotowi na zmiany. Dieta na Thermomix zawiera mnóstwo warzyw, ryb, owoców, a także pełnoziarnistych produktów takich jak ciemne pieczywo, ciemny ryż czy makaron. Jesteśmy zdania, że od czegoś trzeba zacząć i nawet jeżeli będziemy musieli zmierzyć się z przepisem, który nie do końca odpowiada naszym smakom, bo np. nie lubimy ciemnego makaronu, to warto zastąpić go klasycznym, białym, który do tej pory gościł na naszym talerzu, ale połączyć go z innymi składnikami, niż zrezygnować całkowicie z przepisu lub diety i wrócić do starych nawyków żywieniowych.

Jeżeli mamy duży opór przed spożywaniem produktów pełnoziarnistych to warto wdrażać je do diety stopniowo, aby oswoić się z ich smakiem. Można to zrobić łącząc ze sobą produkty pszenne z pełnoziarnistymi. Na przykład kiedy w przepisie mamy do wykorzystania ryż, warto na początku wymieszać ryż biały z brązowym w proporcjach pół na pół, a z czasem te proporcje zwiększać na rzecz produktów pełnoziarnistych. To dobra droga na przestawienie się na zdrowsze jedzenie i wykorzystanie diety na Thermomix w 100%.

Arkadiusz Paderewski

Bezsenność — przyczyny i rodzaje

Previous article

Jak nawilżyć suchą skórę twarzy? Porady

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Dieta