0

Nieprawidłowy zgryz, krzywe zęby, nieestetyczne szpary między zębami, a takie problemy z prawidłowym wyrzynaniem się zębów to tylko część powodów, które zachęcają do wizyty u ortodonty. Jeżeli szukasz na terenie Dolnego Śląska specjalisty, jakim jest ortodonta, Wrocław powinien być głównym centrum Twoich poszukiwań.

Gdzie szukać pomocy w leczeniu nieprawidłowego zgryzu?

Swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do ortodonty, który w ramach konsultacji oceni stan naszego uzębienia, zleci leczenie ubytków, a przede wszystkim zaplanuje leczenie. W pierwszej kolejności zostanie wykonane zdjęcie panoramiczne, na postawie którego lekarz sprawdzi możliwości leczenia. Kolejnym krokiem jest zrobienie wycisku zębów, zarówno łuku górnego, jak i dolnego, co pozwoli na dokonanie symulacji, w którą stronę powinno skierować się leczenie ortodontyczne. Jednak to nie wszystko. Po uzgodnieniu z pacjentem procesu leczenia istotne jest oczyszczenie zębów, a w dalszych krokach przyklejenie zamków, dobranie odpowiedniego drutu i umieszczenie go w zamkach, a finalnie, zabezpieczenie drutu ligaturkami w wybranym kolorze. Oczywiście to nie jedyny sposób leczenia ortodontycznego. Istnieją coraz to nowsze metody, które powodują, że leczenie zębów jest niemal niezauważalne.

Ortodonta Wrocław

Wrocław jest miastem, w którym kwitnie przemysł ortodontyczny. To sprawia, że we Wrocławiu możemy znaleźć wielu wyspecjalizowanych ortodontów, którzy bazują i czerpią wiedzę z nowinek branżowych, i co ważniejsze, wdrażają swoją wiedzę w sam proces leczenia ortodontycznego. Wrocławscy ortodonci w swojej ofercie mają tradycyjne leczenie ortodontyczne z użyciem różnych aparatów z zamkami. Od tych widocznych do tych niemalże niezauważalnych, a także spotkamy ofertę bezbarwnych nakładek na zęby, które można nosić w ciągu dnia i nocy. Wybór metody leczenia zgryzu i walki o równy uśmiech zależy od Ciebie i zasobności Twojego portfela. Jedne metody są tańsze, inne zapewniają dyskrecję. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, ale w efekcie wszystkie dążą do zdrowego i pięknego uśmiechu.

Arkadiusz Paderewski

Olej kokosowy i jego kosmetyczne właściwości

Previous article

Zakwaszanie organizmu – prawda czy mit?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Specjaliści