0

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występująca w naszym organizmie. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody w skórze i utrzymania jej właściwego stopnia nawilżenia, sprężystości, a także elastyczności. Kwas hialuronowy ma również korzystne wpływ na procesy regeneracyjne naskórka, jednak wraz z procesem starzenia się organizmu jest on wytwarzany w mniejszej ilości, co skutkuje tym, że skóra staje się sucha i mniej jędrna. W wyniku tego pojawiają się pierwsze zmarszczki, tkanki tracą naturalną objętość, a owal twarzy ulega zmianie.

Zastosowanie w medycyny estetycznej kwasu hialuronowego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów klinik, ponieważ wstrzyknięcia preparatu w tkankę skórną przyczynia się do uzupełnienia niedoborów kwasu hialuronowego, wypełnienia ubytków, a tym samym przywrócenia skórze utraconego nawilżenia i sprężystości.

Kwas hialuronowy to doskonały sposób na zlikwidowanie cieni pod oczami, doliny łez, bruzd nosowo-wargowych asymetrycznych ust, utraconego konturu ust, ubytków tkankowych, blizn, zapadniętych policzków, obwisłych policzków. Umożliwia on również modelowanie ust i przywrócenie skórze twarzy, szyi i dekoltu elastyczności.

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra pacjenta jest znieczulenie kremem zawierającym środek znieczulający, co pozwala na zmniejszenie dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta, następnie lekarz wprowadza do tkanek skórnych przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli preparat na bazie kwasu hialuronowego mającego postać krystalicznego i plastycznego żelu. Po wstrzyknięciu preparatu kwas hialuronowy wiąże wodę i zwiększa swoją objętość, co przekłada się na nawilżenie ii wypełnienie obszaru zabiegowego. Już bezpośrednio po zabiegu zauważalne są jego efekty, gdyż skóra staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Zmarszczki zostają spłycone, a kontur twarzy ulega poprawie. Jest to doskonały sposób wyrównanie konturu ust i uzupełnienia ubytków tkankowych. Preparat pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dlatego nawet po jego całkowitym wchłonięciu wygląda ona dużo lepiej niż przed wykonanym zabiegiem. W wyniku tego, że kwas hialuronowy jest preparatem absorbowany przez organizm, należy powtarzać zabieg co 6 do 8 miesięcy.

Arkadiusz Paderewski

Badanie Holtera- na czym polega i ile kosztuje?

Previous article

Suplementy na libido dla kobiet: jak działają i czy są skuteczne?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda