0

Z usług medycyny estetycznej korzysta coraz szersze grono odbiorców. Nic w tym też dziwnego, jest to bowiem łatwo dostępny i bezpieczny sposób na wydobycie naturalnego piękna czy też spowolnienie efektów procesu starzenia. W wielu przypadkach jest to również wybór znacznie lepszy niż przykładowo operacje plastyczne, które wiążą się z większym ryzykiem wystąpienia powikłań oraz wyższymi kosztami. Medycyna estetyczna oferuje wiele różnorodnych zabiegów mających zarówno działanie lecznicze, jak i pielęgnacyjne oraz upiększające, jednak jednym z najpopularniejszych są te, wykorzystujące kwas hialuronowy. Co należy o nim wiedzieć zanim podejmiemy decyzję czy będzie to najlepsze rozwiązanie dla naszych problemów?

Kwas hialuronowy – podstawowe informacje

Kwas hialuronowy jest substancją wyjątkowo bezpieczną, niezwykle rzadko powodującą jakiekolwiek podrażnienia czy reakcje alergiczne. Ewentualne obrzęki i zaczerwienienia ustępuję w ciągu dwóch do trzech dni po wykonaniu zabiegu z jego użyciem. Dzieje się tak dlatego, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, m.in. w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej czy mazi stawowej. Zawiera się również w płynach ustrojowych i jest składnikiem ścian naczyń krwionośnych. Jego budowa zatem jest zgodna z chemiczną budową naszych komórek. Mimo wszystko, przed zdecydowaniem się na wypełnienie kwasem hialuronowym, zawsze wymagana jest profesjonalna konsultacja lekarska.

Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany eliksirem młodości. Jego dużą zaletą są właściwości nawilżające, które sprawiają, że jest on częstym dodatkiem kremów do pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku nawilża on skórę jedynie powierzchniowo, a przy dłuższym stosowaniu może nawet powodować utratę wody. Nie zastąpi to zatem efektów osiąganych dzięki medycynie estetycznej, z której korzystać mogą osoby w każdym wieku.

Zastosowania kwas hialuronowego

Zabiegi mezoterapii igłowej mają działanie poniekąd profilaktyczne i pozwalają cieszyć się młodą cerą przez dłuższy czas, dlatego też są popularne nawet wśród młodszych pacjentek, które chcą przeciwdziałać procesom starzenia. Nieco starsze Panie, które zauważają już u siebie pierwsze zmarszczki, z pewnością będą zadowolone z efektów zabiegu ich wypełnienia. Wśród dojrzałych pacjentek z kolei dużą popularnością cieszą się zabiegi wolumetryczne kształtujące owal twarzy.

Jak widać, kwas hialuronowy może być odpowiedzią na wiele problemów, a wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań. Niektóre z pozostałych zabiegów, gdzie może on znaleźć zastosowanie to optyczna korekta kształtu nosa, powiększenie i modelowanie ust, zmiany objętości brody, wypełnienie zapadniętych skroni i policzków, korekcja doliny łez, wypełnienie ubytków w grzbietach dłoni czy modelowanie pośladków. Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie zależy nam na nadaniu ciału jędrności i poprawieniu jego kształtów.

Artykuł powstał przy współpracy z biogenica.pl – Gabinetem Medycyny i Dermatologii Estetycznej obok Poznania.

Arkadiusz Paderewski

Catering dietetyczny – Lublin

Previous article

Oferty pracy za granicą – jak znaleźć dobrą?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda