0

Największe kryptowaluty, takie jak bitcoin, umożliwiają nam bezpieczne i dyskretne płatności w codziennym życiu. W tym celu potrzebny jest jednak dobry portfel kryptowalutowy. Do wyboru mamy aplikacje na komputer i urządzenia mobilne, portfele dostępne w przeglądarce internetowej, a także specjalne urządzenia przypominające pendrivy. Jak założyć portfel bitcoin, który zagwarantuje nam pełną funkcjonalność oraz bezpieczeństwo płatności?

Jeśli potrzebujesz portfela, który umożliwi Ci szybkie płatności w codziennym życiu, najbardziej funkcjonalny okaże się portfel mobilny zainstalowany na Twoim telefonie. Jego odpowiednikiem na komputerze jest portfel desktopowy, który możesz wykorzystać np. przy zakupach przez Internet. Portfele przeglądarkowe służą do bieżących transakcji, np. wymiany walut wirtualnych. Nie zaleca się jednak trzymania dużej ilości środków w takim miejscu.

Ostatnim wyborem jest portfel sprzętowy, który uchodzi za najbezpieczniejszy, a zarazem najbardziej funkcjonalny. Jego wadą jest jednak cena. Za nowe urządzenia zapłacimy nawet ponad 500 złotych. W związku z tym, jest to propozycja dla osób, które będą przechowywały na portfelu dużo środków.

Jak założyć portfel bitcoin krok po kroku?

Kryptowaluty to zdecentralizowany środek płatniczy, który nie posiada nad sobą nadzoru finansowego. W związku z tym, nie musisz dysponować kontem w banku lub innym, spersonalizowanym kontem. Do założenia portfela wystarczy Ci adres email. Poniżej krótka instrukcja natomiast tutaj szczegółowy poradnik jak założyć portfel bitcoin.

  1. Przejdź do wybranego portfela i zarejestruj nowe konto, podając adres email i nazwę użytkownika. Zadbaj o bardzo silne hasło złożone z liter dużych i małych, cyfr oraz znaków specjalnych.
  2. Portfel wygeneruje 12 losowych słów w języku angielskim. Koniecznie zapisz je i schowaj w bezpiecznym miejscu! Jest to kod potrzebny do wygenerowania kopii zapasowej, na wypadek, gdybyś utracił dostęp do swojego portfela.
  3. Jeśli portfel oferuje taką możliwość, skonfiguruj logowanie dwuczynnikowe (np. potwierdzenie przez e-mail lub SMS). W aplikacji mobilnej wybierz odcisk palca lub skan twarzy.

To w zasadzie wszystko. Kluczem do sukcesu jest dbałość o wysoki poziom bezpieczeństwa. Pamiętaj, że hackerzy każdego dnia próbują wykraść dane właścicieli portfeli. Silne hasło, kopia zapasowa oraz weryfikacja dwuczynnikowa pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek.

Czym właściwie jest portfel bitcoin?

To nic innego jak ciąg liter, cyfr oraz znaków specjalnych składających się na adres łańcucha sieci, na którym przechowywane będą Twoje kryptowaluty. To odpowiednik numeru konta w banku. Jeśli dysponujesz uniwersalnym portfelem obsługującym wiele walut wirtualnych, w praktyce, każda z walut ma przypisany swój własny adres, z którego korzystasz przy realizacji transakcji. To właśnie ten kod jest Ci potrzebny do realizowania płatności w codziennym życiu.

Do wyboru pozostaje szeroka gama różnorodnych portfeli. Naszym zdaniem, pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności dobrze prezentuje się Exodus. To portfel przystosowany do przechowywania kilkudziesięciu różnych tokenów, w tym bitcoina. Jest dostępny w wersji mobilnej lub desktopowej. Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na przechowywanie dużych ilości walut wirtualnych, wybierz portfel sprzętowy. Takie urządzenia tworzą firmy Ledger oraz Trezor. W praktyce, jest to pamięć przenośna, na której możesz zainstalować portfele obsługujące różne kryptowaluty. 

Arkadiusz Paderewski

Black Doll, czyli jak działa peeling węglowy

Previous article

USG w ciąży. Czym się różni USG 3D od 4D?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Porady