0

Koszty leczenia stomatologicznego mogą być bardzo wysokie. Jak można je opłacić, gdy do dyspozycji nie mamy dużych oszczędności?

Za leczenie zębów na NFZ nie trzeba płacić z własnej kieszeni. Niestety, usługi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie są zbyt szerokie i nie bazują one na nowoczesnych materiałach i technologiach. Właśnie dlatego wielu pacjentów woli wybrać się do stomatologa prywatnie. Wtedy jednak za zabiegi trzeba będzie zapłacić samodzielnie.

Ile kosztuje prywatne leczenie u stomatologa?

Koszty związane z prywatnym leczeniem stomatologicznym są zróżnicowane i zależne od rodzaju prowadzonych zabiegów oraz od wybranego gabinetu.

Przykładowo cena za wykonanie leczenia próchnicy w jednym zębie może wynieść od około 150 złotych do nawet 300 złotych. Z kolei za leczenie kanałowe zęba trzonowego możemy zapłacić od 600 złotych do nawet 1500 złotych.

Najwyższe koszty w prywatnych gabinetach stomatologicznych związane są z usługami protetycznymi, a w szczególności implantologicznymi. Implant jednego zęba to wydatek rzędu 3500-6000 złotych, natomiast za leczenie implantologiczne przy większej liczbie braków koszty wynoszą od kilkunastu tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jakie metody płatności przyjmują gabinety?

W gabinetach stomatologicznych można płacić kilkoma sposobami. Najczęściej płatności przyjmowane są gotówką, jednak obecnie coraz więcej punktów obsługuje także płatność kartą, na przykład można zapłacić tak w wielu gabinetach działających w Krakowie i w innych miastach w Polsce.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku zabiegów złożonych, które rozłożone są na kilka wizyt, na przykład jak leczenie implantologiczne czy leczenie kanałowe, płatności dzielone są najczęściej za każdą wizytę osobno. Oznacza to, że wydatek może rozłożyć się w czasie, co pozwala na zaoszczędzenie potrzebnej kwoty.

Poza tym wiele gabinetów i klinik stomatologicznych oferuje także możliwość skorzystania z dodatkowych metod płatności, w tym z rat medycznych, które mogą doskonale sprawdzić się wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednią kwotą do zapłacenia za usługę.

Jak skorzystać z rat w gabinecie stomatologicznym?

Płatność ratalna oferowana bezpośrednio w gabinetach stomatologicznych prowadzona jest we współpracy z bankami. Wówczas, aby skorzystać z rat medycznych, konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza. Następnie pracownik gabinetu natychmiast wprowadza dane do systemu, co pozwala na uzyskanie informacji o tym, czy pożyczka na leczenie została przyznana.

Aby skorzystać z rat medycznych, nie trzeba przynosić dodatkowych dokumentów, wystarczy tylko dowód osobisty, dzięki czemu ich uzyskanie nie jest skomplikowane.

Gdy poszukiwany jest korzystający z takiej metody finansowania dentysta Kraków to miasto, gdzie usługa tego typu jest dostępna w wielu punktach. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych gabinetów stomatologicznych.

Jak jeszcze można sfinansować leczenie stomatologiczne?

Poza ratami medycznymi dostępnymi bezpośrednio w gabinetach stomatologicznych leczenie można sfinansować także za pomocą pożyczek bankowych i pozabankowych.

Aktualnie pożyczkę można zaciągnąć również za pomocą internetu, dlatego nie ma wtedy potrzeby udawania się osobiście do placówki, by tam złożyć swój wniosek. Wystarczy wypełnienie formularza online, dzięki któremu można natychmiast dowiedzieć się, czy pożyczka została przyznana. Gdy wniosek został rozpatrzony pozytywnie, wówczas środki od razu przekazywane są na konto klienta.

Warto sprawdzić oferty pożyczkowe w różnych bankach i firmach pozabankowych, aby sprawdzić, gdzie koszty pożyczki będą najniższe.

Arkadiusz Paderewski

Usunięcie tatuażu – porównanie metod. Co wybrać?

Previous article

Dla kogo naturalne kosmetyki są dobrym rozwiązaniem?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Specjaliści