0


Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem. Każdy jest tego świadomy, zmiany w danych momencie życia są na tyle duże, że widoczne są gołym okiem. Możemy je również poczuć przez dotyk. Każdy wiek, moment naszego życia, potrzebuje innej pielęgnacji.


Zmiana urody po 50 urodzinach jest najbardziej zauważalna. Skóra traci swoje właściwości elastyczne, zawiera mniej cząsteczek kolagenu. Staje się mniej jędrna, wysuszona. Ważne jest wtedy aby dobrać kosmetyki przeznaczone do tego typu problemów. Pamiętajmy, że częściowo można opóźnić procesy starzenia poprzez zdrowy tryb życia, na który składają się odpowiednio zbilansowana dieta, dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne i aktywność fizyczna.

Za ten proces jednak głównie odpowiadają geny, więc to one będą miały dominującą rolę i wiedząc jak przebiegał u osób starszych w rodzinie możemy przewidzieć, jak będzie wyglądał u nas.


Zwiększenie ilości zmarszczek, utrata jędrności skóry zauważymy najszybciej w okolicach oczu. Oczywiście, w pozostałych obszarach, skóra także staje się mniej elastyczna przez zmniejszaną produkcję kolagenu, która następuję około 40 roku życia. Na tworzenie się kolagenu ważny wpływ ma witamina C. Polecane są produkty kosmetyczne, które w składzie substancji aktywnych tę witaminę posiadają. Innymi substancjami, które powinny być zawarte w takich produktach są: witamina A, która poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry, zmuszą ją do pracy, dzięki czemu włókna kolagenowe są tworzone. Coś co mogło wiele razy nam się pojawić w wszelakich reklamach, które chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i tym samym opóźnia ich starzenie jest tzw. witamina młodości, która na składzie produktu będzie figurować pod nazwą koenzym Q10.

Dosyć nowy na rynku, ale mające pozytywne strony, nie tylko ze względu na opóźnienie procesu starzenia ale również przez to, że nie podrażniają skóry ani nie wywołują uczuleń są peptydy. Są to krótkie łańcuchy aminokwasów, które nasilają proces tworzenia kolagenu.


Wybierając kremy do pielęgnacji warto brać takie, które zawierają wyżej omówione składniki. Należy także wziąć pod uwagę długość składu takiego kremu. Najbardziej naturalne, bez chemicznych dodatków, które mogą przynieść więcej złego niż dobrego, będą te produkty z krótszym składem.

Arkadiusz Paderewski

Makijaż na karnawał

Previous article

Trądzik różowaty: co warto wiedzieć?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda