0

Procedura jak USG jamy brzusznej ma bardzo rozległe zastosowanie diagnostyczne. Gdzie można wykonać go bez czekania?

Ultrasonografia, czyli USG jest techniką diagnostyczną używaną już od lat, która pozwala na sprawdzenie budowy i położenia różnych narządów i całych układów ciała człowieka. Jednym z często prowadzonych zabiegów tego typu jest USG brzucha Kraków to miasto, gdzie także można z niego skorzystać. Gdzie wykonać USG jamy brzusznej?

Na czym polega USG jamy brzusznej?

Badanie diagnostyczne jak USG jamy brzusznej polega na zastosowaniu specjalnych aparatów do USG, które wyposażone są w głowice przykładane do ciała pacjenta. Podczas zabiegu dochodzi do emitowania ultradźwięków, a ich odbicie dochodzące do głowicy pozwala na uzyskanie obrazu widocznego na ekranie urządzenia.

Jakie zastosowanie ma USG brzucha?

Zabieg tego typu może być wykonany w celu diagnozy dolegliwości doświadczanych przez pacjenta, na przykład przy niewyjaśnionych bólach brzucha, ale również może być on wykonywany profilaktycznie. Zaleca się przeprowadzanie profilaktycznego USG jamy brzusznej raz na parę lat nawet w przypadku braku objawów.

Podczas USG jamy brzusznej lekarz wykonujący badanie może między innymi sprawdzić narządy jak:

  • wątroba
  • drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy
  • trzustka
  • jelito cienkie i grube
  • nerki
  • pęcherz moczowy i drogi moczowe

Gdzie wykonać USG jamy brzusznej?

Osobom zamierzającym wykonać USG brzucha Kraków oferuje dostęp do wielu placówek medycznych. Procedura może być wykonana na NFZ lub prywatnie. Gdzie warto się udać?

Gdy chodzi o prywatne USG brzucha Kraków daje możliwość skorzystania z zabiegu nawet w ciągu kilku kolejnych dni roboczych. To powoduje, że nie trzeba czekać w kolejce nawet kilku miesięcy, ponieważ tyle wynosi czas oczekiwania w wybranych placówkach medycznych na NFZ w Krakowie.

USG jamy brzusznej – ile kosztuje?

W przypadku zabiegu jak USG brzucha Kraków zapewnia ceny na przystępnym poziomie, podobne do cen w innych miastach w kraju. Zazwyczaj ceny to od około 150 do 200 złotych.

Arkadiusz Paderewski

Salon Kosmetyczny Warszawa – miejsce pełne piękna i rozkoszy

Previous article

Komody drewniane w aranżacji przestrzeni

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Badania