0

Laserowy peeling węglowy, nazywany zabiegiem Black Doll, cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów z przeróżnymi problemami skórnymi, poszukującymi zabiegu idealnego. Skąd popularność tej procedury?

Czym jest zabieg Black Doll?

Black Doll to inaczej laserowy peeling węglowy. Wykorzystuje się w nim wysokoenergetyczny laser neodymowo-yagowy Q-Switch, tzw. nanosekundowy, którego wiązka laserowa osiąga długości fali 1320nm.

Podczas jego wykonywania najpierw skóra twarzy lub dekoltu pokrywana jest specjalną koloidalną pastą węglową. W trakcie zabiegu drobinki węgla z naszej pasty przenikają w wszelkie drobne wgłębienia, krzywizny, nierówności oraz pory skóry. Następnie wiązka laserowa skierowana w kierunku obszaru ciała, który jest pokryta koloidalną pastą, sprawia błyskawiczne wyparowanie substancji wraz z niechcianymi drobnoustrojami i zanieczyszczeniami naszej skóry.

Dzięki temu zabiegowi oczyszczamy i zwężamy pory na skórze. Pobudzamy komórki skóry do odbudowy oraz do wyrównania poziomu wydzielania sebum. Uaktywniamy także komórki do produkcji kolagenu oraz ujednolicamy koloryt naszej skóry w naświetlanych miejscach. 

O czym należy pamiętać?

Przed laserowym peelingiem węglowym należy bardzo dokładnie oczyścić skórę, oczywiście zajmuje się tym kosmetolog na miejscu zabiegu. Peeling węglowy Black Doll nie wymaga dodatkowego znieczulenia. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak w żaden sposób nie jest uszkodzona.

Aby osiągnąć zadowalający nas efekt, zalecanych jest kilka zabiegów Black Doll w konkretnych, ustalanych indywidualnie, odstępach czasowych. Oczywiście zostanie on wykonany po uprzedniej rozmowie z wykwalifikowanym specjalistą.

Czy Black Doll to zabieg dla mnie?

Black Doll sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju niedoskonałościach, zaskórnikach i drobnych zmarszczkach. Jeśli mamy szarą i ziemistą cerę, a nasza skóra na twarzy wydziela dużą ilość sebum i ma skłonność do przetłuszczania się lub występują na niej przebarwienia np. po leczeniu trądziku lub w trakcie leczenia – peeling węglowy będzie idealną terapią tych problemów.

Jakie istnieją przeciwwskazania do hollywoodzkiego Black Doll?

Zażywanie licznych środków farmakologicznych zmusza nas do rozmowy ze specjalistą i ustalenia czy zabieg będzie bezpieczny dla naszego zdrowia. Podobnie gdy zmagamy się z infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i grzybiczymi w rejonach naświetlanych wiązką laserową. Z zabiegu dyskwalifikują także zaawansowane choroby skórne np. łuszczyca, bielactwo, widoczne skórne alergie. Peelingu węglowego z zasady nie wykonuje się także u pań w ciąży.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu Black Doll?

  • Nie możemy się opalać się, ani korzystać z solarium przynajmniej 3 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po nim.
  • Przed zabiegiem (2 tygodnie przed) nie możemy wykonywać inwazyjnych zabiegów np. peelingów chemicznych.
  • Nasz organizm również powinien być dobrze nawodniony – dzięki temu nasza skóra szybciej regeneruje się po peelingu węglowym.

Jak dbać o naszą skórę po zabiegu?

Polecane jest stosowanie kremu nawilżającego specjalnie dobranego przez naszego kosmetologa, przynajmniej 2-3 razy dziennie. Co najmniej przez dwa tygodnie po wykonaniu Black Doll powinniśmy smarować się kremami z filtrami 30 lub 50 SPF.

Więcej o zabiegu Black Doll przeczytasz na stronie https://qcl.pl

Arkadiusz Paderewski

Okulary przeciwsłoneczne BABIATORS

Previous article

Jak założyć portfel bitcoin i bezpiecznie korzystać z kryptowalut?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Uroda