x

Ta strona używa ciasteczek (cookies) zgodnie z Polityką Prywatności. W Twojej przeglądarce możesz zmienić ustawienia dotyczące przechowywania lub dostępu do cookies.

W OBECNEJ KAMPANII POLICZYŁO SIĘ Z RAKIEM 0112409 OSÓB

Rak noso-gardła.

Pauliśka napisał

Witam.W kwietniu 2009 zdiagnozowano u mnie złośliwy nowotwór nosogardła w stopniu 2 z przerzutami do węzłów i śródpiersia.Przeszłam chemio i radioterapię.Miałam wtedy 16 lat.Teraz jestem cieszącą się życiem osiemnastką,choć było ciężko...Ale warto było walczyć.Da się to pokonać!
Czy ktoś z Was również walczył z tym nowotworem?

Najnowsze odpowiedzi (166):
  • marcinbzyk84 napisał

witaj.Ja walczyłem. mija już 1,5 roku po leczeniu.Jeżeli dobrze kojarze to masz bloga na ten temat.pozdrawiam cię serdecznie. P.S. mogłabys mi napisać jakie badania kontrolne przechodzisz po leczeniu?

• Pauliska napisał

Tak,mam bloga.
    Ja mam tylko co 6 miesięcy rezonans twarzoczaszki i endoskopię.Po zakończeniu leczenia miałam PET-a.

• marcinbzyk84 napisał

Hej,pytam się o badania bo ja mam tylko tomografie twarzoczaszki raz na 4-5 m-cy i morfologie i szczerze trochę mnie to dziwiło ale teraz jestem chyba spokojniejszy.

• Pauliska napisał

a nie masz endoskopii? Mi powiedzieli,że koniecznie muszę mieć to badanie,bo jest w nim łatwo określić stan w gardle.
    Chociaż szczerze mówiąc to nie znoszę endoskopii...
    Też byłam zdziwiona że mam tak mało badań kontrolnych.Bo większość znajomych ze szpitala ma ich o wiele więcej np.markery itp.
    No ale cóż-każdy rak jest inny.

• marcinbzyk84 napisał

endoskop miałem raz przy szukaniu guza piewotnego,jeszcze przed leczeniem.

• Pyszczek86 napisał

Witam wszystkich ja rowniez walczylam z tym raczyskiem mialam wtedy 24 lata teraz minol juz prawie rok i ciesze sie zdrowiem mialam juz praktycznie najbardziej zaawansowane stadium i jakos dalam rade ale bylo ciezko

• Pauliska napisał

to witamy w gronie Pyszczku86 ;)
    leczenie jest naprawdę ciężkie.Kto tego nie przeżył nigdy się nie dowie jaka to gehenna.

• Pyszczek86 napisał

Mam do wszystkich pytanie w jakich szpitalach sie leczyliscie ?/ Ja w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu

• Pauliska napisał

ja leczyłam się w dwóch na raz.Przebywałam i dostawałam chemię w Klinice Transplantacji Szpiku,Hematologii i Onkologii we Wrocławiu.A na naświetlania wozili mnie do Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.
    I w tych dwóch szpitalach podobno byłam pierwszą osobą w tak młodym wieku (miałam wtedy 16 lat) z tą chorobą.
    Teraz jak skończyłam 18 lat kontroluję się w DCO.

• Pyszczek86 napisał

Pauliska mam do ciebie pytanie czy lekarze mowili ci ze ten rak bardzo czesto powraca czy tylko mnie tak straszyli bo ja sie caly czas boje

• Pyszczek86 napisał

czy macie NK ??

• Pauliska napisał

Mi lekarze mówili,że ten rak najczęściej wraca w ciągu pierwszego roku po zakończeniu leczenia.Wiadomo,że może wrócić później,ale są na to małe szanse.Ja tak słyszałam.Ale trzeba się stale kontrolować,uważać na to co się je i pije,nie drażnić gardła.Mi niedługo miną dwa lata od skończenia leczenia a i tak ciągle się boję.
    Ale trzeba się trzymać-nie pozwolimy mu wrócić!
    Pyszczek86 a w jakim stadium wykryli u Ciebie chorobę? ja miałam T3N2.

• Pyszczek86 napisał

wiesz co powiem ci szczeze ze wlasnie przejzalam wszystkie swoje papiery i nie mam pojecia chyba jakie stadium nic u mnie takiego nie pisze

• Pauliska napisał

Tetko kochana...może namówisz męża,żeby się leczył nadal.Jeśli lekarze powiedzą że są duże szanse to niech się nie poddaje,niech walczy do końca!nadzieja umiera ostatnia!!!
    Trzymam cały czas kciuki!Nie poddawajcie się!

• Pauliska napisał

Użytkownik @Pyszczek86 napisał:
    wiesz co powiem ci szczeze ze wlasnie przejzalam wszystkie swoje papiery i nie mam pojecia chyba jakie stadium nic u mnie takiego nie pisze

W rozpoznaniu powinno być napisane jakie to dokładnie stadium.A odczuwasz po leczeniu suchość w ustach itp?

• Pyszczek86 napisał

pauliska wiesz co rodzice powiedzieli mi ze szpital wlasnie nie oddal mi niektorych papierow np.mojego badania pet,i wlasnie rowniez tego w ktorym na zdjeciach in w opisie bylo ze guz ma srednice 4 cm i siega w glab glowy bede 1 wrzesnia w Poznaniu wiec sie ich spytam dlaczego mi nie oddali

• Pyszczek86 napisał

telka76 postaraj sie namowic meza na walke trzymam kciuki

• Pauliska napisał

ja też nie mam wszystkich wyników,niektóre po kryjomy sobie kserowałam ;)

• Pauliska napisał

a dokuczają Ci jakieś powikłania po leczeniu?

• Pyszczek86 napisał

wiesz co nie mam takiego smaku jak kiedyś slodkiego wogole nie jem bo mi nie smakuje,czesto boli mnie bardzo blizna bo wycieciu wezla,nie moge sie wysmarkac :( a to jest bardzo nie zreczne bo musze wciagac i wypluwac a wiesz jak to w towarzystwie wyglada blllleeee.,i drentwieja mi koniuszki palcow u rak i nog,po za tym jest raczej dobrze.Powiem ci ze kazdy szpital ma swoje zwyczaje u mnie np.w rozpoznaniu pisze tylko jaki to rak ze zlosliwy i z przezutami i to wszystko a tam wlasnie gdzie pisalo jakie stadium i jaka wielkosc to jest u nich w szpitalu.Ja pamietam jak mi tylko lekarz powiedzial ze ma średnice 4 cm siega w glab glowy ,ze moce calkiem oguchnac a i powiedzieli mi ze jak bym sie do nich zglosila po miesiacu to nie podjeli by sie leczenia

• Pyszczek86 napisał

podasz mi linka do swojego bloga ??

• Pauliska napisał

też mam ten problem,zalega mi w nosie gęsta wydzielina.Ale znalazłam na to sposób,kupiłam inhalator i inhaluję się codziennie,w nos pryskam wodę morską,i taki spray na rozrzedzenie MUCOFLUID.Pomaga,może spróbuj.A nie masz suchości w jamie ustnej?
    ja mam przez naświetlania niedoczynność tarczycy,problemy z koncentracją pamięcią,nabawiłam się skrzywienia kręgosłupa,i strasznie mam sucho w buzi,nie zjem nic bez popicia.W trakcie leczenia ja calkowicie straciłam smak i głos na jakiś czas,na szczęście wszystko wróciło do normy.

• Pauliska napisał

a mój blog www.pampa.blog.onet.pl

• Pyszczek86 napisał

ja dopiero zaczynam robić bloga ale proszę www.pyszczek86.blog.onet.pl

• Pyszczek86 napisał

skleroze to ja tez teraz mam ,suchosc w ustach mialam tylko podczas leczenia i jakies 2 miesiace jeszcze

• Pyszczek86 napisał

a i po naswietlaniach popsuly mi sie zeby :(( juz sie tak szeroko nie usmiecham jak kiedys

• Pauliska napisał

oj zęby to mój wielki problem,po radioter.tak mi sie popsuły...teraz mam 2 do wyrwania bo nie da się nic z nimi zrobić.

• Pyszczek86 napisał

widzialam twoj blog slicznie wygladasz :)no wlasnie zeby az groza

• indira napisał

Dziewczyny wrzućcie swoje blogi też na strone Policzmy sie w zakładke blogi- bedzie nam lepiej i łatwiej śledzić co sie u was dzieje- plis!!

• Pyszczek86 napisał

Już wrzuciłam prosze bardzo